laon

MIEJSCE Z PASJĄ

Właściciele gospodarstwa Katarzyna i Robert Beściak
Winnica Dąbrówka położona jest w miejscowości Dąbrówka Szczepanowska na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego w Gminie Pleśna, w odległości 12 km od Tarnowa. Południowe usytuowanie stoku o powierzchni 4,3 ha gwarantuje doskonałe nasłonecznienie krzewów winorośli, a naturalną ich osłonę stanowi las. Ze wzgórz roztacza się przepiękny widok na panoramę Tatr oraz dolinę Dunajca, co sprawia, że spędzając czas w winnicy można równocześnie podziwiać niezwykle malownicze krajobrazy, właściwie o każdej porze dnia i roku. Spacer wzdłuż rzędów winorośli, czy podziwianie zachodu słońca z kieliszkiem wina w dłoni, dają poczucie wyjątkowo spędzonego czasu, wśród pięknych okoliczności przyrody, z dala od miejskiego zgiełku i trosk życia codziennego.

Z miłości do wina

Warto spełniać marzenia, zwłaszcza wspólnie z najbliższymi. Nasza winiarska przygoda zaczęła się w 2010 roku. Winnica Dąbrówka jest cały czas rodzinnym przedsięwzięciem, którego wszelkie kluczowe działania i decyzje należą do nas - właścicieli Czerpiemy mnóstwo przyjemności i radości z realizacji ciągle nowych wyzwań i pomysłów. Liczne uczestnictwo w szkoleniach i kursach, spotkaniach z ekspertami, czynny udział w pracy na rzecz stowarzyszeń winiarskich, wyjazdy do zagranicznych winnic, a także pierwsze nagrody zaowocowały sukcesywnym powiększaniem areału winnicy, wzrostem wiedzy enologicznej, świadomości potencjału oraz determinacji. Winorośl, winnica i w konsekwencji wino stały się dla nas priorytetem, wynikającym z życiowej pasji i prawdziwej miłości do wina. Nieustannie dbamy o dalszy rozwój winnicy i naszej wiedzy, by sprostać oczekiwaniom miłośników tego szlachetnego trunku

FILM PROMOCYJNY [ 2016 rok ] :

Nasze wina

konkursy i nagrody ale przede wszystkim zadowolenie kupujących...
Obecnie winnica ma 2,3 ha powierzchni. Produkujemy wina białe, różowe i czerwone. Dominującymi odmianami są: Solaris, Hibernal ,Johanniter, Jutrzenka., Muscat Otonel, Muskaris, Pinot Blanc, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Pinot Noir, Monarch, Cabernet Cantor, Alibernet, Dunaj. Całoroczna ciężka praca w winnicy, dziesiątki podejmowanych decyzji, począwszy od nasadzeń, nieustannej pielęgnacji krzewów, oczekiwania na dojrzałość owoców, zbiorów i winifikacji, złożona w całość nadaje wyjątkowy finalny kształt produkowanym winom. Znajdziecie w nich naszą pasję, radość i miłość. Tworzymy wina z największą starannością i dbałością o szczegóły, aby to, co znajdziecie w kieliszkach zachwyciło Wasze nosy i podniebienia i na długo pozostało w pamięci.

NOCLEG NA WINNICY

Możesz spędzić niezapomniane chwile budząc się wśród winorośli
Na Winnicy Dąbrówka oferujemy możliwość wynajmu drewnianego domku z w pełni wyposażonym anesksem kuchennym, łazienką i tarasem z leżakami dla 2-3 osób dorosłych z możliwością dostawki łóżeczka dla małego dziecka. Na 3 ha winnicy znajduje się również duża altana grilowa i staw z możliwością łowienia ryb do dyspozycji naszych gości. Okolica oferuje szereg atrakcji a miejsce jest świetną bazą wypadową do wycieczek pieszych, rowerowych i samochodowych.
Ceny wynajmu:
250 zł - 2 osoby /doba
260 zł - 4 osoby/doba
powyżej 3 nocy udzielamy rabatów.

gdzie kupić

Na degustacje i zakupy zapraszamy do naszej piwnicy znajdującej się pod adresem:
Błonie 124a
33-113 Błonie
woj. Małopolskie
Dzień OD DO
Poniedziałek - Piątek 16:00 21:00
Sobota - Niedziela 09:00 21:00

MEDALE I WYRÓŻNIENIA


 

ENOEXPO 2015

GALICJA VITIS 2016

KONKURS CZECH I MORAW

TUCHOVINFEST 2018

VINUMproCULTURA 2015

Bądźmy w kontakcie

Tworzymy wino z myślą o naszych klientach...

Adres winnicy:
Dąbrówka Szczepanowska 108, 33-113 Dąbrówka Szczepanowska

Adres piwnicy:
Błonie 124a, 33-113 Zgłobice

Telefon:
+48 534 030 430

E-mail:
robertbesciak@wp.pl